VIDEO EDUKACIJA APIE JUDITOS LIAUDANSKAITĖS PARODOS „ŽVILGNIS Į SAN FRANSISKĄ” TEMĄ IR PARAFRAZES

J. Liaudanskaitės fotografijose užfiksuoti vaizdai kuria autentiškumo atmosferą, tą vaizdinę paradigmą, kuri byloja ne apie paradinių durų teikiamus estetikos vaizdus, o apie jo esmę. San Fransiskas yra vienas iš abstrakcionizmo lopšių. Neatsitikinai J. Liaudanskaitės fotografijose mes matome antrosios kartos abstraktaus ekspresionizmo atstovo Richard Diebenkorn kūrinių parafrazes. Kitose fotografijose fiksuojama padūkusio San Fransisko dvasia: čia prasidėjo hipsterių judėjimas, tik čia laisva nuomonė kaunasi su korporacijų diktatu ir tik čia tradiciškai susiklostė taip, kad gėjai gali gyventi juos supančioje draugiškoje aplinkoje. Visi šie ženklai tampa J. Liaudanskaitės fotografijų objektu, ir sunku pasakyti, ar menininkės vidinė intuicija, ar išankstinė miesto studija veda ją nuo vieno miesto ženklo prie kito, o jų simbiozė mums neginčijamai byloja apie šių fotografijų ir miesto pajautos koherentiškumą.

Trumpame videogide aptariama autorės parodos koncepcija, tema bei fotografijų, pavadinimais „Richard Dieberkorn parafrazės”, potekstės.

Daugiau informacijos apie Juditos Liaudanskaitės parodą „Žvilgnis į San Fransiską” galima rasti kulturpolis.lt rengtame straipsnyje Išplėšti momentai: Juditos Liaudanskaitės „Žvilgsnis į San Fransiską”.