KarnavalTONAS

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) 2022 m. gruodžio 29 d., ketvirtadienį, 18 val. vėl kviečia meno mėgėjus ir kūrėjus susitikti KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyksiančiame „Karnavaltone“.

„Karnavaltono“ tradicija užgimė pernai, kai vieną gruodžio vakarą tarp dviejų didžiųjų švenčių – Kalėdų ir Naujųjų metų – KKKC pakvietė meno ir miesto bendruomenes pasipuošti kaukėmis ir ateiti į Meno kiemą kartu smagiai pasiausti.

 

Šiemet KKKC ir vėl kviečia į meno kūrėjų ir mėgėjų bendrystės vakarą. Juolab kad ir proga susitikti – ypatinga: minėsime Klaipėdos parodų rūmų ir Menininkų namų 35 metų jubiliejus. Būtent prieš tiek metų – 1987-aisiais – buvo iškilmingai atidaryti didieji Klaipėdos parodų rūmai ir įkurti Menininkų namai, iš kurių išaugo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

 

Šventinio „Karnavaltono“ vakaro programoje linksmybės persipins su menu – vakaro svečiai ne tik galės nuo 18 val. nemokamai aplankyti šiuo metu eksponuojamas Nikitos Kadano bei Fotografijos šventės parodas, bet ir bus įtraukti į menininkės Kristinos Švenčionytės performatyvią instaliaciją ,,Demo versio“.

 

„Kviečiu jus į mūsų pasaulio demo versiją. Salės viduryje kabės dužusių veidrodžių kambarys, aš lauksiu jūsų jo viduje. Vilkėsiu baltą kostiumą. Į kambario vidų galėsite įlįsti po vieną. Jums įlindus, apie keturias minutes kalbėsiu savo kurtą tekstą. Jis skambės esperanto kalba. Esperanto – kaip naivi viltis susikalbėti. Veidrodžio šukės – kaip pikseliai. Laikas – kaip rūgštis. Veidrodžių kambarys – kaip pasaulio demo versija. Šukes pamažu graužia rūgštis ir veidrodinė plėvė nyksta“, – performanso ,,Demo versio“ koncepciją pristato ir užsukti į jos veidrodinį pasaulį kviečia Kristina Švenčionytė*.

 

„Karnavaltono“ muzikinė programa patikėta DJ Nedui Jazzman. Viso vakaro metu jis kurs ypatingą šventinę nuotaiką sukdamas išskirtines, retas jazz, funk, disco, trippy troubadours vinilo plokšteles.

 

Neformaliojoje „Karnavaltono“ programoje vyks ir gražiausios karnavalo kaukės rinkimai, todėl vakaro svečiai kviečiami įsijungti fantaziją ir šiam vakarui pasipuošti išskirtinai!

 

„Karnavaltonas“ vyks gruodžio 29 d., ketvirtadienį, 18 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). Kviečiame visus meno mėgėjus ir kūrėjus švęsti kartu!

 

* Dalyvaudami imersinėje instaliacijoje, sutinkate su sąlyga, jog būsite filmuojami, fotografuojami.

Filmuota medžiaga bei nuotraukos gali būti naudojami kūrybiniam tyrimui vystyti, taip pat marketingo plėtojimui (pvz., socialiniuose tinkluose, interneto puslapyje, TV ir radijuje).

 

Viso renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.