VYKO: VIRTUALUS SUSITIKIMAS APIE NFT MENĄ

Rugsėjo 17 d., 15 val. viečiame į pažintį su meno lauke gana nauju reiškiniu NFT (angl. non-fungible tokens arba nepakeičiami / vienetiniai žetonai). Tai blokų grandine (angl. blockchain) paremta technologija, kuri yra nesuklastojamas autoriaus parašas po skaitmeniniu kūriniu.

Susitikime NFT meno kūrėjos, gyvenančios ir kuriančios užsienyje, Violetta Melnikova (Eye Above Sky), Ivona Tautkutė-Rustecka (Ivona Tau), Ivona Macejevska (Ivona Aya) ir Oonthinice dalinsis savo patirtimi ir įžvalgomis.

Susitikimas bus transliuojamas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro facebook profilyje ir youtube kanale.

Norinčius įsitraukti į virtualų seminarą zoom platformoje ir pasidalinti savo patirtimi ar tiesiogiai dalyvauti susitikime, kviečiame registruotis https://forms.gle/q8zmcDikAbBPAR646 Atsiųsime Jums zoom prisijungimo nuorodą el. paštu.

Ivona Tau – dirbtinio intelekto menininkė ir tyrėja, dirbanti su fotografija ir naujomis technologijomis. Ivona šiuo metu siekia daktaro laipsnio multimedijų srityje Lenkijos ir Japonijos informacinių technologijų akademijoje. Ji buvo apdovanota pagrindiniu prizu prestižiniame „Digital Ars“ konkurse, skirtame meno kūrybai su dirbtiniu intelektu, už du projektus: „Šie žmonės nejautė“ ir „Nematyta Varšuva“. Ivona aktyviai dalyvauja NFT meno scenoje ir šiuo metu yra viena iš pasaulio top-100 „Hic Et Nunc“ platformos kūrėjų. Jos darbai eksponuojami Niujorke, Beijinge, Frankfurte, Singapure, Johannesburge ir Berlyne.

Violetta Melnikova (Eye Above Sky) – tapytoja ir iliustratorė, vizuali pasakotoja (visual storyteller), tatuiruočių meistrė ir aistringa keliautoja. Violetta yra aktyvi pasaulinės NFT bendruomenės narė, dalyvaujanti virtualiose ir fizinėse parodose bei projektuose, labai tikinti tuo, kas dažnai vadinama nauju skaitmeniniu renesansu.

Ivona Macejevska (Ivona Aya) – skaitmeninių parodų rengėja, kuri savo vizualizacijas yra pristačiusi festivaliuose Innsbrucke, Austrijoje. Kūrėja per trumpą laiką pardavė net keletą savo darbų NFT platformoje „Foundation”. Menininkę labiausiai motyvuoja tai, kad savo mylimą veiklą pavyko monetizuoti.

Oonthinice – fotografė, NFT meno kūrėja. NFT kuria nuo 2021 metų balandžio mėnesio. NFT atsiradimas ir populiarėjimas, sukūrė naują terpę ir galimybes neatrastiems talentams, kas pastūmėjo pagaliau pradėti savo, kaip menininkes karjera. Naudoja fotografiją siurrealistiniams, stipriai detalizuotiems koliažams, perpasakoja savo gyvenimo patirtis, išmintį, vizijas ir pamąstymus.