And Time Begins Again

Sausio 24 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Didžioji Vandens g. 2) atidaroma Eamono O’Kane’o piešinių ir instaliacijų paroda „And Time Begins Again”, paversianti Parodų rūmus asmeninės mitologijos bei gamtos ir žmogaus santykių analizės erdve.

Parodoje pristatoma E. O’Kane‘o sukurtų didelio formato piešinių anglimi ant popieriaus rinktinė bei sieniniai piešiniai, taip pat atlikti anglimi. Juos papildys skulptūrinė instaliacija bei videomedžiaga. Gamtos pasaulio ir žmogaus interakcijos bei intervencijos į jį tema bus praplėsta sugretinant darbus, gvildenančius istorijos, kalbos, žemėlapių ir galios temas.

Parodos pavadinimą pasufleravo vienas iš ekspozicijos darbų, kuris vaizduoja apleistą Danijos šiltnamį ir yra sudarytas iš videofragmentų, fiksuojančių erdvę. Pavadinimas paimtas iš Samuelio Becketto „Bereikalingų tekstų“ (“Text for nothing”, 1958 m.). S. Becketto tekstu, įskaitytu Jacko MacGowano, akcentuojamas gamtos bei žmogaus sukurtų dalykų, ypač – architektūros, antagonizmas. Vieta, kurioje nufilmuota videomedžiaga ir darytos fotografijos, gali būti vertinama kaip nykstanti, tačiau tuo pačiu metu – grįžtanti atgal į natūralią gamtos būseną. Gyvenimo ir mirties apmąstymų aidas atsimuša į sunykusių augalų lovelius, rūdijančias statinio konstrukcijas, piktžoles ir paklydusių sėklų daigus.

Be kita ko, parodoje pristatoma nespalvota animacija, pavyzdžiui, 2012 m. sukurtas filmas “Crystals”, rodantis, kaip medinės trinkelės transformuojasi į kristalus, tų pačių metų “Carbon”, kuriame anglies molekulės lėtai jungiasi į tankų nepermatomą tinklą, 2009 m. “Forest”, greitai besikeičiančių spygliuočių ir lapuočių vaizdų seka.

Ekspozicijos centras – didelė skulptūrinių medinių objektų instaliacija, įrėminta naujų didelio formato sieninių piešinių ir darbų popieriuje, sukurtų per paskutiniuosius penkerius metus.

Dar vienas parodos kūrinys – videoinstaliacija “Re-enactment: Hunt and Meal”, skirta autoriaus vaikystės namui Airijoje bei šios šalies istorijai.

E. O’Kane’as gyvena ir dirba Odensėje, Danijoje bei Donegole, Airijoje ir yra Vakarų Anglijos universiteto Bristolyje, Jungtinėje Karalystėje, vizituojantis dailės srities mokslo darbuotojas.

Jis aktyviai dalyvauja parodose, yra pelnęs nemažai apdovanojimų ir stipendijų, tarp jų – Taylor Art Award, The Tony O’Malley Award ir Fulbright Award. 2006 m. buvo vienas išAIB Prize konkurso finalininkų bei gavo Pollocko Krasnerio fondo grantą.

O’Kane’as yra surengęs daugiau kaip 40 personalinių parodų Berlyne, Frankfurte, Dubline, Ciuriche, Niujorke, Londone ir Kopenhagoje. 2007 m. buvo nominuotas Jerwood Drawing Prize apdovanojimui.

Menininko kūrinių yra daugelyje viešų ir privačių kolekcijų visame pasaulyje.

Paroda veiks iki š. m. kovo 13 d.