Colby Caldwell

KKKC reziduoja Colby Caldwell (JAV) 2014 05 05–05 09.

Gegužės 8 d., ketvirtadienį, 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) vyks amerikiečio fotomenininko Colbio Caldwello paskaita-diskusija „1 + 1 = 3: bendradarbiavimas kaip atradimas“, skirta visiems besidomintiems ir profesionaliai arba mėgėjiškai užsiimantiems fotografija.

Bus rodoma vaizdo medžiaga, paskaita bus verčiama į lietuvių kalbą. Renginys – nemokamas. Šis susitikimas – Amerikos kultūros pavasariui skirto Socialinių mokslų kolegijos projekto „Žvilgsnis į Amerikos kultūrą“ dalis.

C. Caldwellas studijavo Apalačių valstybiniame universitete (Šiaurės Karolina), Corcorano meno ir dizaino koledže (Vašingtonas). Šiuo metu menininkas gyvena ir dirba St. Mary‘s mieste Merilende ir Aševilyje Šiaurės Karolinoje. Fotografuodamas C. Caldwellas įamžina objektus, kurie laikui bėgant būtų pamiršti ir niekam nerūpėtų. Tačiau kūriniai ne tik kelia nostalgiją – drauge jie yra tarsi epitafijos juostinės fotografijos amžiui, kurio pats menininkas labai ilgisi, nors ir nevengia eksperimentų su skaitmeninėmis technologijomis.

„Kai pradėjau kurti fotografijų ciklus „Gun Shy“ ir „Spent“ supratau, kad man įdomiau tapo ne ką fotografuoti, o kaip fotografuoti, – rašo menininkas. – Pirmą kartą per mano beveik 25-erius fotografavimo metus susidūriau su technologijų keliamu iššūkiu. Tada ir prasidėjo lėta mano kūrinių transformacija nuo juodai baltų, kruopščiai parinktais tonais fotografijų, darytų drėgname tamsiame kambarėlyje, spalvingų skaitmeninių atspaudų link.“

C. Caldwello darbų yra įsigijęs Nacionalinis Amerikos meno muziejus Vašingtone, Hiustono dailės muziejus Teksase ir kt., jų yra daugybėje privačių kolekcijų. Autorius minimas 2011 m. išleistoje monografijoje „100 Vašingtono menininkų“ („100 DC Artists“).

Projektą organizuoja Socialinių mokslų kolegija (Nemuno gatvė 2, Klaipėda, Ulonų gatvė 5, Vilnius).

Projektą iš dalies remia JAV ambasada (Akmenų gatvė 6, Vilnius).

Projekto partneris – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda).

BĮ Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras neatsako už kitų organizatorių pateiktos informacijos turinį. Visa atsakomybė už informacijos turinį, autorinių teisių laikymąsi bei atitikimą Lietuvos Respublikos įstatymams tenka informaciją pateikusiam šaltiniui.