Jacek Niegoda

Jacek Niegoda dalyvauja projekto „Pažink svetimšalį / Close stranger” rezidentūrų mainų programoje.

Jacek Niegoda reziduoja Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre. Menininkas kurs darbus būsimai parodai „Close stranger“ 2014 m. Paroda keliaus per tris miestus: Gdanską, Kaliningradą, Klaipėdą.

Jacek Niegoda (g.1972 m.) yra videomenininkas ir meninių akcijų iniciatorius. Kūryba kupina humoro elementų, kurie netikėtai ir kritiškai atveria kasdienio gyvenimo akimirkas.2005 m. suteiktas garbingas paminėjimas WRO 05 – 11-oje tarptautinėje medijų meno bienalėje Vroclave (Lenkija). Jacek Niegoda kartu su Robertu Jurkowskiu, Piotru Wyrzykowskiu įkūrė meno grupę CUKT – Central Office of Technical Culture (Centrinė Techninės Kultūros Būstinė).2000 m. kartu su grupe įgyvendino projektą „Victoria Cukt“, kuriame konfrontavo Lenkija su virtualiu kandidatu į prezidento postą. Nuo2000 m. bendradarbiauja su Julita Wójcik meniniame duete “NieWójcik”. Jacek Niegoda aktyviai dalyvauja įkuriant svarbiausias meno institucijas Gdanske: The Wyspa Progress Foundation  ir Open Atelier (kuri transformavosi į Šiuolaikinio meno centrą “Łaźnia”). Gyvena ir kuria Gdanske.

Projektas „Pažink svetimšalį / Close stranger”

„Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus” – tai didelės apimties projektas, kurio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp  Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos šiuolaikinio meno ir kultūros institucijų bei ugdyti gilesnį tarpusavio supratimą  tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per jų dalyvavimą kultūrinėse programose.

Projektą vykdo Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyrius (Kaliningradas, Rusija), Šiuolaikinių menų centras «Laznia» (Gdanskas, Lenkija) ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Klaipėda, Lietuva). Numatoma projekto trukmė – dveji metai, nuo 2013 m. sausio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn.

Projektas apims platų veiklų spektrą; jo tikslinė auditorija – ir vietinės bendruomenės, ir platus tarptautinis tokių profesionalų, kaip šiuolaikinio meno kūrėjai, fotografai, muzikantai, kuratoriai, meno ir kultūros vadybininkai, ir pan., tinklas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Gdanske, Kaliningrade ir Klaipėdoje planuojama iš viso surengti 11 mainų programos parodų, siekiant supažindinti su įdomiausiais šiuolaikinio meno pavyzdžiais.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dalyvavimas šioje ES programoje yra inovatyvi partnerystės forma, kadangi iki šiol kaimyninius Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos regionus apimančio pastovaus institucinio bendradarbiavimo šiuolaikinio meno srityje nebuvo. Projekto veiklų metu, kuriose dalyvaus skirtingų amžiaus ir poreikių tikslinės grupės, planuojama jungti kultūros paveldą, dizainą ir šiuolaikinį meną ir turizmą.