KLAIPĖDOS SAVITUMAS KASDIENYBĖS ILIUSTRACIJOSE

JOSÉPHINE VEJRICH WATANABE IR TOSHIHITO WATANABE

Nuo 2019 m. birželio 3 d. KKKC meno rezidentūroje apsistojo suomių kilmės iliustratorė Joséphine Vejrich Watanabe ir japonų kilmės tekstų kūrėjas Toshihito Watanabe. Tai jau antrasis šių duetu dirbančių ir su vaizdu bei tekstu eksperimentuojančių menininkų vizitas Klaipėdoje. 2017 metais kūrėjai KKKC Meno kiemo dirbtuvėse miesto bendruomenei vedė origamio dirbtuves, o Joséphine sukūrė iliustracijų knygelę.

Šių metų meno rezidentūroje kūrėjai kasdienės aplinkos iliustracijomis ir analoginėmis nuotraukomis siekia analizuoti Klaipėdos miesto savitumą, jo identitetą, sujungdami miesto ir asmenines istorijas, vietos folkloro elementus, pasakojimus bei vaizduotę. Vėliau šias grafikos presu spaustus vizualus ir tekstus apjungs į iliustracijų knygelę.

Tuo pačiu Joséphine ir Toshihito įsitraukė į bendruomeninius procesus – parodinėje erdvėje papildomai eksponuojami birželio 14 d. su Klaipėdos „Vaivorykštės tako“ gimnazijos moksleiviais vykusių kūrybinių dirbtuvių „A day in Klaipėda“ (liet. „Diena Klaipėdoje“) rezultatai.

Užsienio kūrėjų darbus bei kūrybinių dirbtuvių su bendruomene rezultatus galima pamatyti KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2) ekspozicinėse erdvėse birželio 14 – 16 dienomis.

KKKC meno rezidentūros projektą iš dalies remia LR Kultūros taryba.

Nuotr. Rūtos Petniūnaitės