Garso pulsas

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmai (Didžioji Vandens 2, Klaipėda) liepos mėnesį dedikuoja britų kultūria. Čia iki liepos pabaigos eksponuojamas britų meno kritiko Edward Lucie-Smith projektas „Trys pasauliai viename“ (tai trys parodos: „Tarptautinis Londonas“, „Polemiškai maža“ ir „Naujasis Irano menas“). Bendradarbiaujant su Britų taryba, buvo rodomi britų trumpametražiai filmai. O liepos 15 d. (penktadienį) 19 val. numatomas britų eksperimentinės grupės TEN ir Antano Dombrovskio kartu su Arturu Bumšteinu atliekamos kompozicijos „Piano Piece No. 13 (Carpenter‘s Piece). Tęsinys“ koncertas.

TEN

„TEN“ – tai eksperimentinė (ambiento) grupė iš Didžiosios Britanijos. „TEN“ gimė kaip Dominic Deane solinis projektas 2009 m. balandį.

„TEN“ garsas sujungia elektroninius raktus, noizą (triukšmą), perkusiją su akustiniu metalofono garsu ar styginiu kvartetu. O visa tai kuria gražią garso erdvę, kuri juda nuo lėto, klaikaus ir melancholiško į pulsuojantį ir optimistišką horizontą. Grupė koncertavo D. Britanijoje, Europoje, JAV.

Pirmasis įrašas „Kelionės“ (Journeys) įrašytas gyvai kartu su styginiu kvartetu 2009 m., jis buvo labai palankiai įvertintas tiek vietinės, tiek kitų šalių žiniasklaidos. 2010 m. spalį “TEN” išleido šešių kūrinių EP, pavadinimu “Žemumos“ (Lowlands). Tai duoklė Kembridžšyro žemapelkių gamtos garsams, kurie pateikiami kiek kitaip: analoginių garsų detalės jungiamos su akustiniais ir klasikiniais instrumentais. Vėliau šį EP perleido japonų įrašų kompanija „Murmur“.
www.tenthegreat.com

Antanas Dombrovskij & Arturas Bumšteinas „Piano Piece No. 13 (Carpenter‘s Piece). Tęsinys“

2008 m. britų šiuolaikinės muzikos ansamblio „Apartment House“ koncerte Vilniuje, atliekant Jurgio Mačiūno kūrinį Piano Piece No. 13 (Carpenter‘s Piece), buvo „nužudytas“ pianinas: instrumento klavišus pervėrė vinys. Šis klasikinis Fluxus kūrinys simbolizuoja instrumento koncertinio gyvenimo bei funkcionalumo baigtį. Koncertui pasibaigus garso menininkas Antanas Dombrovskis pasirūpino pianino perkėlimu į savo studiją, kurioje šis instrumentas buvo prikeltas naujam, arba pomirtiniam gyvenimui, – sempluoto, skaitmeniniu būdu apdoroto garso pavidalu. Vėliau prie šio projekto prisijungė kompozitorius Arturas Bumšteinas, padedantis įkvėpti naujos gyvasties tariamai numarintai konvencijai. Koncerte Klaipėdoje skambės abiejų menininkų kartu atliekamas apie 40 min. kūrinys/improvizacija, kurios garsinį pagrindą sudaro minėtas pianinas.

Anatanas Dombrovskij / Gana2 – dreifuoja tarp įvairių muzikos stilių. Jis aktyviai kuria tiek kolaboraciniuose, tiek solinuose projektuose. Pradėjęs 2001 m. dirbti eksperimentinės  muzikos klube „Virpesys“, jis tęsia eksperimentus su skirtingos stilistikos atlikėjais. Žinomesni jų – „Betoniniai trušiai“, „Twentytwentyone“, „Avaspo“, „Leon Sinkevich“. Taip pat dirba kaip vizualaus ir konceptualaus meno kūrėjas.
http://triusiai.varioburnos.com
http://www.myspace.com/laptopquartet
http://www.myspace.com/leon.sinkevich

Arturas Bumšteinas įgijo kompozicijos magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kuria kompozicijas instrumentiniams ansambliams, orkestrams bei elektroakustinius kūrinius. Garso meno bei elektroninės muzikos srityje įgyvendina solinius ir kolaboracinius projektus, naudodamas elektronines ir skaitmenines medijas. Menininko darbuose muzika, garsas jungiasi ir su vizualiaisiais menais: video, fotografija, performansu. Šiuo metu A. Bumšteiną atstovauja galerija „Antje Wachs“ (Berlynas, Vokietija).
http://www.bumstein.com/art/

Bilieto kaina 6 Lt