Adomo Danusevičiaus tapybos paroda „Ranka, kuri pati piešė“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2023 m. rugpjūčio 18 d., penktadienį, 17.30 val. atidaroma Adomo Danusevičiaus paroda „Ranka, kuri pati piešė“. Naujausioje menininko parodoje pristatoma eksperimentinė piešinių keramikos tapybos instaliacija, nukelianti į kiek baugų paslaptingą, bet spalvotą vaizduotės pasaulį. Eksponuojamuose beformiškuose, medžiagiškuose eksperimentiniuose darbuose skleidžiasi – intuicija, vitališkumas, improvizaciniai elementai bei spontaniškumas, atverdami kelią į vidinį menininko pasaulį. Darbai bus eksponuojami iki  2023 m. rugsėjo 17 d.

Nuotr. iš asmeninio A. Danusevičiaus archyvo
Nuotr. iš asmeninio A. Danusevičiaus archyvo

KŪRINIAI

Pasak menotyrininkės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės, „kurianti ir griaunanti pirmapradė energija A. Danusevičiaus kūriniuose mainosi ir žaismingai flirtuoja, čia nusivesdama į klampius pasąmonės požemius, čia panardindama į svaiginančias žiedų haliucinacijas. Socialiniai ir lyties tapatumai maišosi, jungiasi ir čia pat vėl išvirsta į multipotencialu trykštančią beformę medžiagą. Atsikartojantys gamtos motyvai – gyvastingi, žavūs, paslaptingi ir tuo pačiu seksualiai dviprasmiški, flirtuojantys su žiūrovo pojūčiais“. A. Danusevičiaus konceptualūs meno darbai, tarytum savotiškas pirmapradis giluminis portretas. Menininkas kviečia žiūrovą atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių ir užsimiršti. Autorius, kūrinius palikdamas atvirus interpretacijai, atrodo, klausia žiūrovo – „Ką jauti? Ką matai? Kokius jausmus / išgyvenimus, tau tai primena“?

Nuotr. iš asmeninio A. Danusevičiaus archyvo

KŪRĖJAS

Adomas Danusevičius – jaunosios kartos tapytojas, Lietuvos šiuolaikinio meno scenoje debiutavo dar studijuodamas. 2017 m. jis baigė doktorantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje ir stažuotę Danijos karališkojoje dailės akademijoje. Nuo 2004 m. A. Danusevičius dalyvauja grupinėse parodose, o nuo 2008 m. surengė keletą personalinių parodų – Lietuvoje, Danijoje ir Vokietijoje. Jis ne kartą tapo konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininku ir laureatu. A. Danusevičiaus darbų galima rasti šiuolaikinio meno kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

 

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).
Parodos atidarymo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.