Lorenzo Bruni

Lorenzo Bruni. Trip and Traveling / Kelionė ir keliavimas 

Pagrindinis italų kuratoriaus Lorenzo Bruni projekto tikslas – pažvelgti tiek į realias keliavimo patirtis, jų konceptualias ir simbolines reikšmes. Skirtumas tarp dviejų kelionių priklauso nuo to, kaip tai įtakojo, kokias asociacijas sukėlė asmeniui, kaip tai yra reprezentuota ir bus prisiminta.

Šiandieną, gyvenant “skystoje modernybėje” („liquid modernity”), kaip ją apibūdino Zygmuntas Baumanas, mes galime laisvai keliauti ir nepasiklysti įvairiausių elektronikos priemonių ir navigatorių dėka, bei susisiekti su bet kuo ir bet kada beveik iš bet kuriuos pasaulio vietos. Todėl skirtumas tarp mentalinio (keliavimo mintyse) ir fizinio keliavimo, pasaulio tyrinėjimo ir savęs vidinio tyrinėjimo turi būti peržiūrėtas.

Projektas yra tęstinis ir turės kelias atskiras dalis, tematiškai susijusias tarpusavy.
Keturios parodos dalys

1) Pirmoji parodos dalis pristatytų XX a. šešto dešimtmečio menininkų darbus. Tai būtų graffiti bei menininkų knygos.

Menininkai:
Antoni Muntadas (g. 1942 Barselonoje; gyvena ir dirba Niujorke), Ian Hamilton Finlay (g. 1925 Nassau, Bahamai; mirė 2006 Edinburge), Lothar Baumgarten (g. 1944 Rheinsberge, Vokietija; gyvena ir dirba Berlyne), Hamish Fulton (g. 1946 Londonas; gyvena ir dirba Londone), Maurizio Nannucci (g. 1939 Florencijoje; gyvena ir dirba Florencijoje), Dennis Oppenheim (g. 1938 Electric City, JAV; mirė 2011 Niujorke), Jimmie Durham (g. 1940 Arkanzase, JAV; gyvena ir dirba Romoje), Thomas Bayrle (g. 1937 Berlyne; gyvena ir dirba Frankfurte)

2) Antroji parodos dalis pristatys menininkus, kurie išėjo į tarptautinę sceną XX a. antroje devinto dešimtmečio pusėje. Pagrindą sudarytų video darbai, kuriuos planuojama rodyti video bokse antrame aukšte. Kiekvieną dieną būtų rodomas tik vienas filmas. Taip būtų paryškintas negalimumas įvykdyti kelias keliones vieno keliavimo metu, bei galima būtų kritikuoti fragmentuotus keliavimo aspektus, kuriuos mums teikia Internetas bei youtube.

Išorinėse bokso pusėse būtų rodomi plakatai ir nuotraukos, susijusios su kiekvienu pristatomu filmu. Tai daroma tam, kad būtų sudaryta tam tikra dėlionė, kuri primintų skirtingas vietas ir pasakojimo modelius.

Menininkai:
Johanna Billing (g. 1973 Jönköpinge, Švedija; gyvena ir dirba Stokholme), Edouard Baribeaud, (g. 1984 Versalyje, Prancūzija; gyvena ir dirba Berlyne ir Paryžiuje), Marinella Senatore (g.1977 Cava dei Tirreni, Salerne, Italija; gyvena ir dirba Berlyne), Jeremy Deller (g. 1966 Londone; gyvena ir dirba Londone), Simon Fujiwara (g. 1982 Londone; gyvena ir dirba Berlyne ir Londone), Javier Tellez (g. 1966 Valensijoje, Venesuela; gyvena ir dirba Niujorke), Anri Sala (g.1974 Tiranoje, Albanija; gyvena ir dirba Berlyne), Cao Fei (g. 1978 Guangdžou, Kinija; gyvena ir dirba Pekine), John Bock (g. 1964 Šenefelde, Vokietija; gyvena ir dirba Berlyne), Rirkrit Tiravanija (g. 1961 Buenos Airese, Argentina; gyvena ir dirba Niujorke, Berlyne ir Čiangmajuje), Marine Hugonnier (g.1969 Paryžiuje, Prancūzija; gyvena ir dirba Londone), Francis Alÿs (g. 1959 Belgijoje; gyvena ir dirba Meksike), Isaac Julien (g. 1960 Londone; gyvena ir dirba Londone), Henrik Håkansson (g. 1968 Helsingborge, Švedija; gyvena ir dirba Stokholme ir Niujorke), Guido Van Der Werve (g.1977 Papendrecht, Olandija; gyvena ir dirba Amsterdame), Shimabuku (g. 1969 Kobėje, Japonija; gyvena ir dirba Berlyne), Jordi Colomer (g. 1962 Barselonoje, Ispanija; gyvena ir dirba Barselonoje ir Paryžiuje), Simon Starling (g. 1967 Epsome, Anglija; gyvena ir dirba Kopenhagoje, Berlyne ir Frankfurte), Mark Lewies (g. 1958 Hamiltone, Ontarijoje, Kanada; gyvena ir dirba Londone)

3) Trečioji dalis pristatys jaunųjų menininkų site-specific darbus, kurie turės būti susiję su Klaipėda ir Nida (joje reziduojančiais šio projekto menininkais).

Menininkai:
Carlos Garaicoa (g. 1967 Havanoje, Kuba; gyvena ir dirba Havanoje ir Madride), Rainer Ganahl (g. 1961 Austrijoje; gyvena ir dirba Niujorke), Kader Attia (g. 1970 Dunji, Prancūzija; gyvena ir dirba Paryžiuje), Paolo Parisi (g.1965 Katanijoje, Italija; gyvena ir dirba Florencijoje); Rossella Biscotti (g. 1978 Molfetoje, Bari, Italija; gyvena ir dirba Amsterdame), Adelita Husni-Bey (g. 1985 Milane), Vlatka Horvat (g.1974 Čakovece, Kroatija; gyvena ir dirba Niujorke), Joel Kyack (g. 1972; gyvena ir dirba Los Andžele, JAV), Raphaël Zarka (g.1977 Monpelje, Prancūzija; gyvena ir dirba Paryžiuje), Deniz Buga (g. 1982 Stambule, Turkija), Marianna Christofides (g. 1980 Nikosijoje, Kipras; gyvena ir dirba Kelne), Driant Zeneli (g. 1983 Škoderyje, Albanija; gyvena ir dirba Turine)

4) Ketvirtąją dalį sudarys nuotraukos ir karpiniai, bei istoriniai dokumentai ir knygos apie Lietuvos istoriją. Šiai daliai įgyvendinti vyks bendradarbiavimas su miesto archyvu, Mažosios Lietuvos muziejuje. Ši dalis gali būti pristatyta hole pirmame aukšte.