PROJEKTAS „GYVI TAŠKAI. KLAIPĖDA“

2018 m. vasario 15 d., ketvirtadienį, 17 val., prieš oficialią Klaipėdos šviesų fiestos pradžią, KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks tarsi mažoji šventės uvertiūra – bus pristatyti Mariaus Ščerbinsko projektas „Matrix“ ir dalyvaujamojo socialinio projekto „Gyvi taškai. Klaipėda“ paroda. Abu šie projektai tiesiogiai ir netiesiogiai susiję su šviesa, dar vienas juos jungiantis elementas – miesto bendruomenės įsitraukimas į veiksmą.

Dalyvaujamasis socialinis projektas „Gyvi taškai. Klaipėda“ – tai kūrybinių dirbtuvių ciklas bei interaktyvi interneto svetainė www.gyvitaskai.com, kurių tikslas – skatinti klaipėdiečius bei miesto svečius pasidalinti savo įspūdžiais, patirtimis ir pastebėjimais apie jiems įsimintinas Klaipėdos vietas ir tokiu būdu prisidėti prie unikalaus miesto veido atskleidimo pačių gyventojų lūpomis bei išryškinti uostamiesčio emocinius traukos taškus.

Svetainėje pateiktame miesto žemėlapyje ne tik galima dalintis savomis istorijomis, bet ir sužinoti intriguojančių faktų iš miesto praeities bei pamatyti, kurios Klaipėdos erdvės skirtingais laikotarpiais yra „gyviausios”, t. y. sutelkia daugiausiai miesto gyventojų ir lankytojų asmeninių patirčių. Žemėlapis laikui bėgant vis pildomas, nuolat kinta, kaip ir pats gyventojų santykis su miestu.

KKKC Parodų rūmuose pristatant projektą parodos ekspozicija bus sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji dalis skirta interneto svetainei – lankytojai ne tik galės ją išbandyti ir susipažinti su ten paskelbta medžiaga, bet ir pasidalinti savomis istorijomis. Antrąją ekspozicijos dalį sudarys projekto metu užfiksuotų istorijų rinkiniai bei klaipėdietės fotografės Astos Poškienės fotoaparatu įamžintos akimirkos iš Klaipėdos miesto kasdienybės – gyvo miesto atspindžiai.

KKKC Parodų rūmai, prisitaikydami prie Klaipėdos šviesų festivalio programos, vasario 15–17 d. keičia darbo laiką: lankytojai laukiami nuo 14 iki 22 val.

KKKC projektas „Gyvi taškai. Klaipėda” organizuojamas bendradarbiaujant su VšĮ Dizaino edukacijos laboratorija. Jis yra KKKC 2017 m. rezidentūros programos AIR KCCC / KKKC ETERIS dalis. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.