2022 09 17 14:00 Ieva Babilaitė-Ibelhauptienė. „Mano istorinis portretas“

Jei aš būčiau princas ar princesė, ir jei gyvenčiau Žygimanto Augusto laikais, kaip atrodytų mano portretras?

Mokysimės stebėti, matyti, atrasti, įvardinti ir vizualizuoti savo portretą pagal Ievos Babilaitės iliustracijas iš L. Mickutės knygos „Pasaka apie paskutinį Lietuvos Princą“.

Sukursime savo 16 a. portretą iš spalvoto popieriaus !

2022 09 22 18:00 Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė. „Superherojus“

Kviečiame patirti monotipijos dirbtuves. Monotipija – greita ir interaktyvi plokščiaspaudė technika, kuomet dažais padengiama plokštė, ant kurios dedamas popieriaus lapas ir „piešiama“ pagaliuku. Tokiu būdu išgaunamas unikalus nenuspėjamas atspaudas, kurio neįmanoma atkartoti. „Monotipija“ ir reiškia vienas. Šį atspaustą piešinį papildysime kartono raižinio bei įvairių tekstūrų (nėrinių, augalų, siūlų) atspaudais.

Norimas kartono formas galima tiesiog iškirpti ir iš jų sudėlioti paveikslą, begalę kartų eksperimentuoti ir kaskart spausti skirtingą. Tad kaskart jūsų superherojus galės įgauti naujų galių, viename paveiksle superregėjimą ir turėti penkias akis, kitame jis jau galės „užsiauginti“ ilgiausias kojas ir būti pačiu greičiausiu visoje visatoje.

Dirbtuvių tikslas – lavinti kūrybiškumą ir saviraišką, praplėsti požiūrį į skaitymą, supažindinti su komiksų žanrų įvairove, padėti suprasti, kaip kuriami komiksai. Dirbtuvių metu dalyviai pasitelkę fantaziją išmoktų sukurti savo personažą (super herojų), o gal net ir visą komikso istoriją.

2022 09 24 14:00 Deimantė Rybakovienė. „Bežodė knyga – kas tai ir kaip ją perskaityti?“

Bežodė knyga – kas tai ir kaip ją perskaityti? Pasakojimas apie bežodes knygas. Bežodės knygos „Grūdelio plunksna” skaitymas. Kūrybinės paukščių, paukštelių ir paukštukų dirbtuvės.

2022 10 06 17:30 Miglė Anušauskaitė. „Komiksų edukacija ir dirbtuvės“

Komiksų ir apdovanojimus pelniusių grafinių novelių autorė Miglė Anušauskaitė trumpai papasakos apie komikso mediją: kaip komiksu pasakojama istorija, kokios jo taisyklės ir kaip galima jas kūrybingai laužyti. Sužinosime, kokie komikso privalumai, lyginant su tekstu, ko piešiant komiksą reikėtų vengti ir kaip vaizdais papasakoti istoriją, kuri būtų įdomi jums ir suprantama skaitytojui. Žinoma, įgytas žinias galėsime pritaikyti čia pat piešdami komiksus.

2022 10 07 15:00 Lina Valužienė. „Dailės ir muzikos kalba vaiko meninės raiškos ugdyme“

Paskaita su edukaciniu užsiėmimu pradinių klasių mokytojams „Dailės ir muzikos kalba vaiko meninės raiškos ugdyme“. Edukacija rengiama pagal autorės bežodės knygos „Eikš, muzika kviečia mus!“ iliustracijas ir J. S. Bacho preliudą ir fugą C-dur fortepijonui. Jos metu klausoma muzikos, demonstruojamos skaidrės, sekamas knygos gimimo procesas, ieškoma sąsajų tarp skirtingų dailės technikų panaudojimo perteikiant muzikos kalbą ritmu, dinamika, melodika, harmonija.

2022 10 08 14:00 Ieva Juknytė. „Susikurk slaptą augintinį!“

Susikurk kišeninį augintinį drauge su iliustratore Ieva Juknyte!

Savo edukacijoje vaikus kviesiu susikurti kišeninį augintinį ar net kelis.

Tikrai  ne visiems tėveliai leidžia auginti šuniuką, kačiuką ar kitą gyvunėlį.

Tačiau savo susikurtą ‘augintinį’ vaikai galės auginti visiškai slapčia ir jo netgi nereikės maitinti!

Edukacijos metu naudosime mišrią techniką – liesime akvarelę, karpysime, klijuosime ir kitaip džiaugsimės kūryba.

Festivalio edukacijos nemokamos. Vietų skaičius ribotas, būtina registracija.

Dėl edukacijų klasėms teirautis el. paštu viktorija@kkkc.lt arba tel. 8 653 88020

Sekite informaciją KKKC.lt svetainėje ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Facebook paskyroje